Vaterpoloregionalna liga

Jadran slavio protiv Juga: ‘Utakmica nije ništa značila za konačni poredak, ali to ne umanjuje činjenicu da smo odigrali jako dobro‘

Piše P. S.
29. veljače 2020. - 19:37
Duje Klarić/Arhiva/HANZA MEDIA

U zadnjem kolu Triglav A1 lige Jadran je na bazenu u Poljudu pobijedio Juga AO 9:7. Jadran je u Trstu postao i prvak Europe 29. veljače, ide ih daj datum...

- Vidjet ćemo kako će to biti u polufinalu Regionalne lige. Ova utakmica nije ništa značila za konačni poredak, jugaši su i doputovali na dan utakmice, ali to ne umanjuje činjenicu da smo mi odigrali jako dobro. Nije Jugu ni u ovakvoj utakmici svejedno izgubiti – rekao je trener Jadrana Mile Smodlaka.

S po jednim golom s igračem više i iz peterca Jug je poveo 2:0, No golovima Krapića i Burića u dva uzastopna napada nakon dvije minute druge četvrtine Jadran je izjednačio na 2:2. Imali su Splićani potom i igrača više za vodstvo, ali su se spetljali, a na drugoj je strani zabio Macan i vratio goste u vodstvo.

Jug je minutu i pol do poluvremena vodio 4:2, no zabio je odmah u idućem napadu Krapić, a potom s igračem više i Zović za 4:4.

Prvo vodstvo domaćih vidjeli smo u drugoj minuti treće četvrtine, kontranapad Jadrana četiri na tri realizirao je Pejković na asistenciju Šetke. Potom su se domaći obranili s igračem manje i iz još jedne kontre preko Delića poveli 6:4. Ipak, jaki Jug pokušao je sve da se vrati i dvije minute do isteka četvrtine su i uspjeli, izjednačili na 6:6.

A onda, novi nalet domaćih, prvo Bego na isteku igrača više, a potom Delić u novoj kontri i eto Jadrana opet na plus dva, do vodstva 8:6.

U zadnju je dionicu susreta Jadran ušao s 8:7, a onda je četiri minute do kraja Šetka u situaciji s dva igrača više povisio na 9:7. Imali su domaći i sreće jer se lopta nakon jednog udarca od grede odbila do kapetana Jadrana koji je bio priseban i zabio.

Parovi polufinala Regionalne lige su Jug AO – Jadran, Mladost – Jadran Carine.

Jadran – Jug AO 9:7 (0:1, 4:3, 4:3, 1:0)

Split – Bazen u Poljudu. Gledatelja: 300.

Suci: Andrej Franulović,

Jadran: Anić, Burić (1), Zović (1), Krapić (2), Butić, Pejković (1), Power, Vrdoljak, Visković, Delić (2), Šetka (1), Bego (1), Čelar, Borovčić-Kurir.

Jug AO: Bratić, Macan (2), Fatović (2), Lončar (1), Kržić, Stahor, Lozina, Merkulov, Papanastasiou (2), Žuvela, Benić, Obradovoć, Jarak, Radić.

Peterci: Jadran , Jug AO 1 (1)

Igrač više: Jadran 4 od 10, Jug AO 5 od 9.