Ostalopolufinale prvenstva

'Žapci' dvokorakom u finale: 'mornarevcima' je trebalo čudo, ali se ono nije dogodilo

1. svibnja 2019. - 23:05
jadran_mornar12-161217

Mladost Mornar BS-a pružila je dobar otpor favoriziranoj Mladosti u raspucanoj prvoj četvrtini, ali potom je na vidjelo izašla mnogo veća kvaliteta, iskustvo i širina kadra gostujućeg sastava. Aktualni osvajači Jadranske lige sveli su domaći sastav na samo jedan postignuti pogodak u drugoj i trećoj četvrtini. Nije pomogao ni opet raspoloženi vratar Podrug, a ni u većem dijelu susreta slaba realizacija igrača više "žabaca".

Domaći su se držali u igri 13 minuta. Poslije gola Ćalića za 5:6 Mornar BS je ostao čak 15 minuta bez postignutog pogotka, a Zagrepčani su u tom periodu zabili pet uzastopnih golova i pobjegli na 5:11. No, sve u svemu, nakon što su u prvom susretu držali Mladost na vatri tri četvrtine (završilo je 4:9 za Mladost), Mornar BS je ostavio dobar dojam u polufinalu i pred utakmice za treće mjesto.

- Mladost je bolja momčad, to su i pokazali. Odigrali smo dobru utakmicu, ali za pobijedit Mladost treba malo više sreće i koncentracije u završnici. Trebalo nam je čudo, nije se dogodilo. Opet je u našoj momčadi bilo sedam juniora, koji su bili dobri, pokazali žestinu, borbenost. Mladost je trenutno možda i naša najbolja momčad – rekao je trener Mornar BS-a Zdeslav Vrdoljak.

Poljud

Mornar BS – Mladost 7:12

Split – Bazen na Poljudu. Gledatelja 200. Uzvratna utakmica polufinala vaterpolskog prvenstva Hrvatske: Mornar BS – Mladost 7:12 (4:4, 1:4, 0:2, 2:2). Mladost je ukupnim rezultatom 2:0 izborila plasman u finale. Suci: Savinović (Dubrovnik) i Bura (Šibenik).

Mornar BS: Podrug (10 obrana), Carev (1), R. Akrap, Vrdoljak (1), Ćalić (2), Božan, Krolo, Pavlović, D. Butić (1), Živković, Dužević (2), D. Akrap, K. Butić, Kordić (2 obrane).

Mladost: Marcelić (6 obrana), Radu (1), Miloš (3), Čagalj, Ćuk (1), Petković, Anzulović, Lazić (1), Bajić, Herceg (2), Buljubašić (2), Kharkov (2), Fabris, Jurlina (1 obrana).

Igrač više: Mornar BS 6/2, Mladost 8/3. Peterci: Mornar BS 3/3.