Ostalokarate

Praznih šaka se vraćaju iz Dubaija: ostali bez medalje na turniru Svjetske lige, ali je zato Ivan Kvesić nadomak vize za Tokio

16. veljače 2020. - 14:04

Na turniru Svjetske karate lige u Dubaiju najbliže medalji od hrvatskih karatista bio je Ivan Martinac koji je izgubio pretposljednju borbu repasaža do bronce u kategoriji do 75 kg od Turčina Ermana Eltemura s 2-0, dok je, unatoč činjenici što je ispao u 2. kolu kategorije do 84 kg, Ivan Kvesić vrlo blizu plasmanu na OI.

U 1. kolu Martinca je porazio kasniji finalist Rafael Agayev iz Azerbajdžana s 3-0, a u repasažu slavio je protiv Latvijca Ruslansa Sadikovsa 5-2.

U prvom susretu Kvesić je prvi osvojio bod što je bilo dovoljno za uspjeh protiv Berata Jakupija iz Sjeverne Makedonije (borba je završila 1-1). Turnir u Dubaiju završio je minimalnim porazom od Talijana Michelea Martine s 1-0.

U kategoriji do 50 kg Jelena Pehar bila je slobodna u 1. kolu. U nastavku svladala je U...

26. travanj 2024 19:11