SportUŽIVO: HRVATSKA PROTIV VIROZOM POHARANE CRNE GORE KRENULA PO MEDALJU

Barakude odlično startale u prvoj četvrtini, zabili smo dva gola iz peterca

26. siječnja 2020. - 19:03

rvatska vaterpolska reprezentacija od 17.30 sati igra utakmicu za brončano odličje na Europskom prvenstvu u Budimpešti. Protivnik nam je još jednom momčad Crne Gore koju su Barakude već dobile u dvoboju u skupini. Mogu li do medalje, provjerite u tekstualnom prijenosu UŽIVO

HRVATSKA - CRNA GORA 7:4

HRVATSKA: Bijač - Bušlje - Vukičević, Joković - Bukić, Garcia - Vrlić

Klupa: Macan, Lončar, Fatović, Miloš, Benić, Marcelić

CRNA GORA: Lazović - Čučković - Petković, Brguljan - Ivović, Drašković - Spaić

Klupa: Radović, Obradović, Vidović, Đurđić, Pješivac, Tešanović

* * * * *

7:4 Prvi gol u trećoj četvrtini postigao je Ivović. Njegov treći gol na utakmici, opet nismo na vrijeme zatvorili njegov šut s vanjske pozicije

Gotova je druga četvrtina. Rezultat je 7:3, a u zadnjem napadu je opet siguran bio Marcelić koji je obranio udarac Petkovića

7:3 Ulazio je u igru isključeni Brguljan, a Fatović je bio precizan s lijeve strane. Opet plus 4

6:3 Lijepa akcija Crnogoraca. Đurđić je asistirao, a Ivović postigao gol

6:2 Odlično igra Hrvatska. Tucak je iskoristio time-out, a Lončar postigao gol s igračem više

Crna Gora nije iskoristila dva igrača više zaredom. Sada je neprecizan bio Brguljan. Lončar je imao priliku za 6:2, ali je Lazović lijepo obranio

5:2 Lijep je gol s igračem više postigao Bukić. Isključen je bio Radović

4:2 Vrlić je lijepim golom s dva metra nagradio Marcelićeve obrane

Što je sada branio Marcelić! Imala je Crna Gora igrača više, a nakon što su pogodili vratnicu, dva puta je Marcelić obranio 'odbijanac' sa samo par metara

3:2 Gol je postigao Drašković s potpuno iste pozicije kao Ivović maloprije - s lijevog vanjskog, naša obrana mu nije dovoljno blizu prišla

Gotova je prva četvrtina. Rezultat je 3:1 Hrvatska igra dosta dobro u obrani, a raspoložen je Marcelić. U napadu su naši sidruni velika zagonetka za crnogorsku obranu.

3:1 Vratili smo se na dva pogotka razlike. Isključen je bio Vidović, precizan Vukičević

2:1 Prvi gol za Crnu Goru postigao je Ivović s vanjske pozicije. Ostalo je još 1:22 do kraja četvrtine

Opet Marcelić brani, sada jedan udarac s 5-6 metara. Na drugoj strani je Vrlić izborio novo isključenje Crnogoraca, ali Joković je bio neprecizan

Još jednom smo se obranili s igračem manje. Prvo je Marcelić zaustavio udarac Petkovića, a zatim je Bukić blokirao Radovića. Na drugoj strani Lazović brani udarac Jokovića.

2:0 Novi peterac za Hrvatsku, ovaj put ga je izborio Vrlić. Opet je bio precizan Joković

Isključen je bio Benić, ali dobrim blokom smo zaustavili udarac Ivovića

Nismo iskoristili igrača više, čak ni opucali na gol. Isključen je bio Obradović, izborio ga je Lončar.

Marcelić je upisao drugu obranu, a nakon toga smo dobrom igrom na centru oduzeli loptu.

1:0 Joković je doveo Hrvatsku u vodstvo iz peterca kojeg je izborio Bukić nakon jedne kontre

Prvi napad je imala Hrvatska, ali ga nismo iskoristili. Na drugoj strani je bio isključen Macan, a prvi obranu je upisao Marcelić koji je na golu zamijenio Bijača

* * * * *

17:30 Počela je utakmica, idemo 'Barakude'!!!

17:29 Zadnji podatak prije nego utakmica počne - Hrvatska ima četiri medalje s europskih prvenstava: 1 zlatnu, 2 srebrne i 1 brončanu

17:28 Sergej Naumov i Raffaele Colombo su suci utakmice. Nadamo se da ih nećemo previše spominjati

17:24 Podsjetimo kako smo protiv Crne Gore igrali u drugom kolu u skupini na ovom EP-u. Pobijedili smo rezultatom 11:10, ali bilo je u toj utakmici i 10:5 za 'Barakude'. No, onda smo se opustili i primili pet golova zaredom pa dopustili neizvjesnu završnicu u kojoj smo ipak upuisali pobjedu

17:20 Problemi su stisnuli Crnogorce u završnici nadmetanja u Budimpešti. Naime, polovicu momčadi (6-7 igrača) uhvatila je viroza, poneke i povišena temperatura. Najiscrpljeniji su bili vanjski Marko Petković i branič Dimitrije Obradović, do te mjere da su preskočili zadnja tri treninga, pa i obična rasplivavanja, te ostali u hotelskoj sobi.

Opet, kada se igraju zadnje minute na velikom natjecanju, više se ne gleda temperatura. Doduše, s poprilično iscrpljenim organizmom odigrati zahtjevnu utakmicu nije nimalo lagano. (Dean Bauer(

17:00 Pola sata prije početka ogleda za treće mjesto, završio je ogled za petu poziciju. U utakmici koja se vjerojatno nikome nije igrala Srbija je s 8:7 pobijedila Italiju.

02. svibanj 2024 05:21