VaterpoloLIGA PRVAKA |

BARCELONETA (JEDINA) UZELA SVE U BUDIMPEŠTI Daniel Lopez i Alberto Munarriz zaustavili Mara Jokovića

17. prosinca 2020. - 21:56
Zadnja utakmica prvog turnira skupine 'B' europske Lige prvaka, koji se igrao u Duna Areni u Budimpešti, odlučila je o prvom mjestu. Bilo je, ili ZODIAC CN Barceloneta, ili AN Brescia, tko će ostvariti i treću pobjedu, ili će možda ostati poravnati na vrhu.

Na kraju, nakon 32 minute velike bitke, španjolski prvak je zahvaljujući odličnoj obrani, sjajnim obranama Daniela Lopeza, te u napadu super raspoloženom Albertu Munarrizu, slavio s 8:6. Munarizz je nakon jedinog pogotka Mara Jokovića u 3. kolu, Župljanin je pogodio za 3:3, nanizao četiri pogotka (AN Brescia je bila 14 minuta i 47 sekundi bez pogotka) za vodstva 7:3. Lopez je pak zaustavio 13 od 19 udaraca igrača AN Brescie u okvir gola!

Marko Macan je zadnjeg dana s WASPO 98 Hannoverom, njemačkim prvakom, izgubio uvjerljivo od Ferencvarosa, aktualnog prvaka Europe, te je bez boda nakon prvog turnira. Sva tri poraza. Macan, koji je pogađao u prva dva kola, ovaj se put nije upisao u strijelce.

SKUPINA 'B', PRVI TURNIR Budimpešta (Mađarska)
Utorak, 15. prosinca, 1. kolo:
Dinamo Tbilisi – AN Brescia 9:15, Jadran Carine (HN) – Ferencvaors 2:11, WASPO 98 Hannover – ZODIAC CN Barceloneta 8:16, srijeda, 16. prosinca, 2. kolo: ZODIAC CN Barceloneta – Dinamo Tbilisi 17:5, Ferencvaros – AN Brescia 7:10, Jadran Carine (HN) – WASPO 98 Hannover 12:11, četvrtak, 17. prosinca, 3. kolo: Dinamo Tbilisi – Jadran Carine (HN) 11:8, WASPO 98 Hannover – Ferencvaros 6:19, AN Brescia – ZODIAC CN Barceloneta 6:8.

Poredak: 1. ZODIAC CN Barceloneta 9 bodova / 3 utakmice (41:19), 2. Ferencvaros 6 bodova / 3 utakmice (37:18), 3. AN Brescia 6 bodova / 3 utakmice (31:24), 4. Jadran Carine (HN) 3 boda / 3 utakmica (22:33), 5. Dinamo Tbilisi 3 boda / 3 utakmice (25:40), 6. WASPO 98 Hannover bez boda / 3 utakmice (25:47).

Drugi turnir Lige prvaka igra se od 1. do 5. ožujka 2021. (četiri kola), a treći od 19. do 22. travnja 2021. (tri kola), dok je završni turnir, Final 8, u Hannoveru od 3. do 5. lipnja 2021. godine.
28. travanj 2024 05:59