Tenis15.000 DOLARA U GOSPINOM POLJU

Francuz u dva seta, Austrijanac u tri, finale je u nedjelju, 21. travnja. Hoće li oba trofeja otići na istu adresu?

20. travnja 2024. - 17:24

Dva seta su se igrala u prvom polufinalu ITF Dubrovnik Cup u kojem je drugi nositelj turnira, Francuz Maxim Chazal, dva puta sa 6:4 svladao osmog nositelja, Slovaka Miloša Karola. Jedan break u prvom setu, i to u sedmom gemu, napravio je Chazal, a u osmom gemu dvije break prilike nije iskoristio Slovak, koji je u devetom gemu ostao u igri za prvim setom nakon 19 odigranih poena, u gemu u kojem je spasio pet break lopti. Međutim, u desetom gemu na servis Francuza nije osvojio ni poen. U drugom setu također jedan break, i to u trećem gemu. Ujedno je to bila jedina break prilika u cijelom drugom setu, koju je iskoristio drugi nositelj za svoje trideseto finale u karijeri.

Nakon sat i 49 minuta igre moglo je početi drugo polufinale, koje je odlučeno u trećem setu, a u kojem je šesti nositelj, Austrijanac Neil Oberleitner, dobio sedmog nositelja, Mirzu Bašića iz Bosne i Hercegovine sa 6:3, 3:6 i 7:6 (4).

Austrjanac je bio uspješniji u prvom setu. Oduzeo je Bašiću servis u šestom gemu, iskoristio drugu break priliku. Imao je i u osmom gemu break priliku, ali je Bašić uspio doći do 3:5, međutim, u idućem gemu, na sevis Oberleitnera, nije BH tenisač osvojio ni jedan poen. U drugom setu Bašić je uzvratio istim rezultatom - 6:3. Odluka je pala u osmom gemu. Bašić nije iskoristio prvu break priliku u meču, ali jest drugu. Zatim je servirao za 1:1 u setovima, te iskoristio drugu set loptu.

U drugom gemu trećeg seta - 23 poena. Šest break prilika nije iskoristio Austrijanac. U petom gemu - 13 poena. Tri break prilike nije iskoristio Bašić. U devetom gemu Bašić ne koristi break loptu, kao ni u jedanaestom. Na kraju tie break - 7:5 za Oberleitnera, koji je stigao na korak do duple krune u Gospinom polju. Parove je osvojio igrajući s Adrianom Oetzbachom iz Njemačke.

Chazal ima 11 osvojenih turnira, a Oberleitner lovi svoju treću pojedinačnu titulu u karijeri. Daleko je uspješniji u parovima (31 naslov).

Finale se igra u Gospinom polju, u nedjelju, 21. travnja. Još se čeka potvrda kad će početi. Sigurno neće prije 11 sati, najkasnije točno u podne.