Vaterpolosusret na zvončacu

Jadran u napetoj utakmici izgubio od Mladosti i ostao bez finala, Splićane sada čeka dvoboj za treće mjesto sa Solarisom

Piše Vedran Babić
4. srpnja 2020. - 22:44
Paun Paunović/Hanza Media

U napetoj utakmici pod reflektorima lijepo ispunjenog bazena na Zvončacu vaterpolisti Jadrana nisu uspjeli izboriti majstoricu za ulazak u finale prvenstva Hrvatske. Mladost je nakon zagrebačkih 13:12 u Splitu slavila opet minimalno, 12:11 i ide u finale kontra Juga, dok Jadran čeka utakmica za treće mjesto sa Solarisom.

Jadran je igrao vrlo dobro, vodio 3:1, 5:3 i 6:4, da bi "žapci" s tri uzastopna gola sredinom treće četvrtine prvi put poveli 7:6. Od tog trenutka utakmica je bila u potpunom egalu do kraja, no Jadran više nije imao vodstvo.

Butić i Delić vratili su domaćina na izjednačenje kod 9:9 i 10:10, a onda je Harkov tri i pol minute prije isteka vremena zabio, pokazat će se, odlučujući pogodak za 11:10. Najbolju šansu za novi povratak prokockao je Borovčić Kurir promašajem s igračem više 80 sekundi prije kraja.

JADRAN - MLADOST 10:11 (2:1, 2:2, 4:5, 2:3)

Split, bazen na Zvončacu.
Gledatelja oko 800.
Prvenstvo Hrvatske, druga utakmica polufinala doigravanja. Rezultatom 2-0 u seriji u finale prolazi Mladost.
Suci: Štampalija i Copić (oba iz Šibenika).

JADRAN: Anić (7 obrana), Čelar, Burić (1), Čondić Kadmenović, Krapić, Z. Butić (4), Janković, Vrdoljak, Bego, Visković (2), Delić (2), Šetka, Dužević (1), Borovčić Kurir. Trener: Mile Smodlaka.

MLADOST: Marcelić (11 obrana), Jurlina, Radu, Miloš, Biljaka, Ćuk (3), Bajić, Bukić (3), Lazić, Bowen (2), Dašić (1), Anzulović, Harkov (2), Vrlić. Trener: Zoran Bajić.

Igrač više: Jadran 5/15, Mladost 2/8.

Peterci: Jadran 1/1, Mladost 2/2.