Tenismasters serija

Probio ‘led‘ u Cincinnatiju: Marin Čilić za nešto manje od dva sata svladao Rusa Aslana Karaceva i sad ga čeka četvrti nositelj Andrej Rubljov

18. kolovoza 2021. - 08:19

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 2. kolo ATP turnira iz serije "masters 1000" u Cincinnatiju, on je u 1. kolu sa 7-5, 6-3 svladao Rusa Aslana Karaceva nakon sat i 51 minute igre.

Dvoboj Čilića i Karaceva odvio se u dvije etape, u prvoj prije kišnog prekida Čilić e osvojio prvi set sa 7-5, dok je u drugoj stigao do slavlja i u drugom setu sa 6-3.

Protiv polufinaliste ovogodišnjeg Australian Opena i trenutačno 25. igrača svijeta Čilić je odlično reternirao tijekom čitavog dvoboja, a to je rezultiralo i s devet osiguranih "break-lopti" od kojih je iskoristio tri. Prvi put Čilić je oduzeo servis Karacevu sredinom prvog seta za vodstvo 4-2, no odmah u sljedećoj igri nanizao je nekoliko neprisiljenih pogrešaka kojima je vratio Rusa u rezultatsku ravnotežu. Ipak, kod vodstva od...

23. travanj 2024 13:14