Strani nogometnakon tri mjeseca

Velikim gradskim derbijem nastavljena La Liga, Sevilla slavila

12. lipnja 2020. - 00:12

Nakon tri mjeseca pauze zbog pandemije koronavirusa, velikim gradskim derbijem Seville i Real Betisa na praznom stadionu Sanchez Pizjuan nastavljeno je španjolsko nogometno prvenstvo.

Bio je to 131. seviljski "El Gran Derbi", sasvim sigurno jedan od najeksplozivnijih na svijetu. Nažalost, ovoga puta tribine su bile prazne. Španjolsko ministarstvo zdravstva naglasilo je da će se sve utakmice igrati bez gledatelja, uz propisane mjere prevencije širenja zaraze.

Derbi je na kraju pripao Sevilli koja je slavila sa 2-0, a oba gola je postigla u nastavku susreta.

Sevilla je dominirala i u prvom poluvremenu, ali je tek u nastavku s dva brza gola slomila gradskog suparnika.

Domaćin je poveo u 56. minuti golom Lucasa Ocamposa iz kaznenog udarca. Prekršaj je skrivio Marc Bartra koji je naskoč...

18. travanj 2024 13:20