Strani nogometkvalifikacije LP

Večer iznenađenja na europskim travnjacima: Ferencvaroš u Glasgowu izbacio Celtic, ciparska Omonia u Varšavi eliminirala Legiju

26. kolovoza 2020. - 23:37

Mađarski prvak Ferencvaros priredio je iznenađenje pobijedivši na gostovanju škotskog velikana Celtic sa 2-1 u susretu 2. pretkola nogometne Lige prvaka.

Iznenađenje je priredila i ciparska Omonija koja je u Varšavi nakon produžetaka pobijedila Legiju sa 2-0.

Mađari su poveli u Glasgowu u sedmoj minuti golom Davida Sigera. Izjednačio je Ryan Christie u 53. minuti, a pobjedu gostima donio je Tokmac Nguen u 75. minuti.  Za Ferenvcaros je do 86. minute igrao bivši igrač Lokomotive Uzuni.

Omonija je u Varšavi slavila sa 2-0, a golove su zabili Jordi Gomez iz kaznenog udarca u 92. minuti, te Thiago Santos u 107. minuti. Za Legiju je cijeli susret igrao Domagoj Antolić.

AZ je nakon produžetaka pobijedio Viktoroju Plzen sa 3-1. Gosti su poveli u 78. minuti golom Limberskog, a AZ je...

18. travanj 2024 21:05