Strani nogometliga prvaka

Omonia šokirala i ugasila Crvenu zvezdu: domaćin bolje izvodio kaznene udarce, posljednjeg zabio nekadašnji branič Dinama

16. rujna 2020. - 20:57

Nogometaši ciparske Omonije prvi put u povijesti izborili su plasman u završnu rundu kvalifikacija za Ligu prvaka nakon što su u Nikoziji pobijedili Crvenu zvezdu sa 4-2 boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Nakon 120 minuta igre bilo je 1-1.

Domaćin je poveo u 31. minuti golom Michaela Luftnera koji je iskoristio pogrešku gostujućeg vratara Milana Borjana nakon ubačaja iz kornera. Jordi Gomez je iz kornera direktno pucao u gol, Borjan slabo intervenirao, a lopta se od stative odbila na glavu Luftnera.

Izjednačio je Mirko Ivanić u posljednjim trenucima prvog dijela nakon odličnog ubačaja s desne strane Bena Nabouhanea. U nastavku susreta bilo je nekoliko prilika na obje strane, no rezultat se više mijenjao pa je pitanje pobjednika razriješeno jedanaestercima.