Strani nogometliga nacija

Fantastično finale na San Siru: aktualni svjetski prvaci Francuzi slavili, Mnappe zabio za pobjedu, Lloris činio čuda na golu

10. listopada 2021. - 23:05

Aktualni svjetski nogometni prvaci Francuzi pobjednici su drugog izdanja Lige nacija nakon što su u finalu u Milanu pobijedili Španjolsku sa 2-1.

Francuska je tako postala drugi pobjednik Lige nacija, nakon Portugala koji je slavio u prvom izdanju 2019. godine.

Nakon što su u polufinalu okrenuli 0-2 protiv Belgije pobijedivši sa 3-2, "Tricolori" su i u finalu stigli do pobjede preokretom. Ovoga puta nadoknadili su pogodak zaostatka, a sva tri gola na utakmici pala su u nastavku susreta.

Španjolska je povela u 64. minuti golom Mikela Oyarzabal, dvije minute kasnije izjednačio je Karim Benzema, a pobjedu Francuzima donio je Kylian Mbappe u 80. minuti.

U ranije odigranom susretu za treće mjesto Italija je u Torinu identičnim rezultatom pobijedila Belgiju.