Ostaloodbojka

Prva olimpijska odbojkaška medalja Francuza i odmah zlatna: u finalu su nakon pet setova slavili protiv Rusa

7. kolovoza 2021. - 17:03

Francuska muška odbojkaška reprezentacija osvojila je naslov olimpijskog pobjendika nakon što je u finalu u Tokiju svladala Rusiju sa 3-2 (25-23, 25-17, 21-25, 21-25, 15-12).

Ovo je prva olimpijska medalja za Francusku i odmah zlatna, dok je za Rusiju obo peto odličje od raspada SSSR-a, a drugo srebro.

Francuska je u prvom setu ostvarila veliki preokret, serijom 7-1 stigla je od 18-22 do 25-23, da bi u drugom setu nastavila tamo gdje je stala u završnici prvog i lako ga riješila u svoju korist sa 25-17.

Ruski izbornik Tupomas Sammelvuo se nakon drugog seta odlučio za dvije izmjene, na poziciji tehničara je Kobzara zamijenio Pankov, a na mjestu napadača umjesto Volkova je ušao Podlesnih. To je dalo rezultata te se Rusija vratila u utakmicu osvojivši treći i četvrti set sa po 25-21....

18. travanj 2024 06:55