Ostalotriatlon

Povijesno zlato za Bermuda: Flora Duffy je do najvećeg uspjeha u karijeri stigla u posljednjoj dionici

27. srpnja 2021. - 09:17

Triatlonka Flora Duffy u utorak je postala prva sportašica u povijesti olimpijskih igara koja je pod zastavom Bermude osvojila naslov olimpijske pobjednice.

To je ukupno druga medalja u povijesti za ovu otočnu državu, britanski teritorij u sjevernom dijelu Atlantskog oceana, a prvu je osvojio boksač Clarance Hill 1976. u Montrealu, gdje je bio treći u teškoj kategoriji.

Kako bermudsku olimpijsku reprezentaciju u Tokiju čine samo Duffy i veslač Dara Alizadeh, nesumnjivo će ova državica statistički biti među najuspješnijima, s obzirom na broj sportaša koje su poslali u Tokio.

Tridesettrogodišnja Duffy je do najvećeg uspjeha u karijeri stigla u posljednjoj, trkačkoj dionici, nakon što je plivački dio (1500 m) završila na šestom mjestu, a nakon 40 km biciklističke dionice došla n...

23. travanj 2024 19:39