Košarkaaba liga

Žuti poraženi na Gripama, Cedevita Olimpija bila je uvjerljiva: ‘Dominirali su i kontrolirali cijeli tijek susreta‘

24. siječnja 2021. - 17:04

Split ipak nije mogao protiv Cedevite Olimpije, ljubljanska je momčad prohujala Gripama i došla do lagane pobjede u ABA Ligi. Poveli su domaći 2:0 košem Marića i to je bilo to. Čim su gosti prešli u prednost, više se nisu osvrtali te su već i prije završetka prve četvrtine imali 15 koševa razlike.

Jednostavno, Cedevita Olimpija pokazala je klasu, pokazala je zašto je napadački najefikasnija momčad lige i zašto je jedan od favorita za osvajanje lige. Nakon tih početnih 6:21 Split se do kraja utakmice više nije približio na manje od sedam koševa zaostatka, koliko je bilo na poluvremenu. Svaki put kad bi barem na trenutak pomislio da bi se mogao vratiti, Slovenci bi uzvratili još jače. Ponajviše sjajnom tricom (14/26) kojom su uništavali svaku nadu „žutih” u preokret....

19. travanj 2024 10:50