Domaći nogometderbi kola hnl-a

Rijeka pobijedila Goricu nakon preokreta u dramatičnoj utakmici prepunoj golova

26. rujna 2021. - 18:58

Nogometaši Rijeke ostvarili su pobjedu u 10. kolu Prve HNL. Na gostovanju kod Gorice slavili su Riječani s 4-3 u posve ludoj utakmici.

Nevjerojatno je kako su igrači Gorice na poluvremenu imali samo jedan gol prednosti (2-1), a mogli su biti i bez njega da nije Marjanović postigao pogodak u sudačkoj nadoknadi.

Naime, osim prvog pogotka kojeg je postigao Kristijan Lovrić u 12. minuti iz jedanaesterca, Gorica je dominirala, stvarala brojne šanse i čak tri puta pogađala okvir vrata. Matar Dieye, Lovrić i Mitrović su bili ti koji su pogađali okvir vrata, a svi sitni promašaji na kraju su bili kažnjeni kada je u 43. minuti Abass glavom pogodio za tadašnjih 1-1.

Gorica je posve zasluženo na odmor ipak otišla uz prednost nakon što je Marjanović zabio debelo u nadoknadi za 2-1.