Domaći nogometje li greška

Dva eksperta imaju različite poglede na sudačku odluku koja je podijelila nogometnu javnost i izazvala bijes Osječana

Piše SN
27. srpnja 2020. - 21:30

Subotnja utakmica u Gradskom vrtu u sklopu 36. kola Prve HNL između Osijeka i Lokomotive odlučila je izravno osvajača drugog mjesta u hrvatskom prvenstvu, prenose Sportske novosti.

Ulog je bio velik, kvalifikacije za Ligu prvaka, a slavila je Lokomotiva s 2:1. Nakon susreta iz redova Osijeka žalili su se na suđenje, a sporna situacija dogodila se u 60. minuti nakon kontakta Marina Pilja i Stipe Markovića u kaznenom prostoru Lokomotive.

Mirko Marić je dobro proigrao Pilja koji se našao u izglednoj gol prilici (kod rezultata 1:1), došlo je do kontakta, ali sudac Duje Strukan nije se oglasio, kao ni VAR.

Ovakvu odluku analizirao je UEFA-in kontrolor suđenja Miroslav Vitković u HNTV-ovoj emisiji 'Treće poluvrijeme'.

- U situaciji kada je on djelomično izgubio kontrolu nad lopt...

20. travanj 2024 04:47