Dramatična završnica donijela Hrvatskoj najjačeg suparnika u osmini finala: u Kopenhagenu ćemo igrati protiv razigrane Španjolske

23. lipnja 2021. - 20:05

Nogometna reprezentacija Hrvatske će 28. lipnja u Kopenhagenu u osmini finala Europskog prvenstva igrati protiv Španjolske koja je pobjedom 5-0 nad Slovačkom u Sevilli mjesto među 16 najboljih izborila kao drugoplasirana reprezentacija skupine E, a prvo mjesto osvojila je Švedska pobijedivši s 3-2 Poljsku u Sankt Peterburgu.

U Sankt Peterburgu Šveđanima je vodstvo već u drugoj minuti donio Emil Forsberg nakon sjajnog solo prodora. Isti je igrač udvostručio prednost Švedske u 59. minuti na asistenciju Kuluševskog.

Poljaci su uspjeli smanjiti zaostatak samo dvije minute poslije prekrasnim pogotkom s ruba kaznenog prostora Roberta Lewandowskog. Nakon što im je u 65. minuti intervencijom VAR-a poništen izjednačujući pogodak zbog zaleđa u kojem se našao strijelac Swierczok, pol...

24. travanj 2024 03:13