Borilački sportoviep u taekwondou

Kakav podvig! Matea Jelić i Bruna Vuletić okrunile se naslovom europskih prvakinja, Hrvatska vodi na ljestvici osvajača medalja

10. travnja 2021. - 20:03

Trećeg dana Europskog taekwondo prvenstva u Sofiji hrvatske predstavnice Matea Jelić i Bruna Vuletić postale su europske prvakinje, pa prije posljednjeg dana EP-a Hrvatska u ekipnom poretku s tri prvakinje Europe vodi na ljestvici osvajača medalja.

Članica splitskog Marjana Matea Jelić u osmini finala je prekidom 25-4 pobijedila Čehinju Stolbovu da bi u četvrtfinalu i drugim prekidom 26-6 deklasirala Furedi iz Mađarske.

Polufinale kategorije do 67 kilograma ponudilo je dva prava taekwondo klasika, četiri prve nositeljice, a Mateja protiv Francuskinje Magde Wiet Henin. Jelić je u drami zlatnog boda slavila i prošla u finale nakon 8-8 u regularne tri runde, da bi u finalu pobijedila jednu od najboljih na svijetu, Britanku Lauren Williams rezultatom 13-10.