Impresivan nastup mlade Splićanke: ‘marjanka‘ Lena Stojković postala je nova europska prvakinja u taekwondou

8. travnja 2021. - 18:03

Članica splitskog Marjana Lena Stojković osvojila je zlatno odličje na Europskom taekwondo prvenstvu koje se održava u bugarskoj Sofiji.

Već prvoga dana, hrvatski taekwondo je stigao do zlatne medalje u Sofiji zahvaljujući 19-godišnjoj Leni Stojković.

Lena je u kategoriji do 46 kilograma u prvom kolu prekidom pobijedila Finkinju Tammilu 22-2 da bi u četvrtfinalu napravila veliki rezultat pobjedom 18-8 protiv Turkinje Yildirim, aktualne europske prvakinje, osvajačice nevjerojatnih sedam svjetskih i europskih odličja u seniorskoj konkurenciji i putnice u Tokyo u kategoriji do 49 kilograma.

U polufinalu je Lena bila dominantna protiv Izraelkinje Rivke Bayech s 28-8, da bi u velikom finalu svladala Ruskinju Larisu Medvjedevu s 18-10 nakon još jedne fenomenalno odrađene borbe. Ukup...

16. travanj 2024 23:17