VaterpoloPRVENSTVO HRVATSKE |

OBJED U GRUŽU Tri dana nakon izgubljenog finala Regionalne lige Jugaši dobili Primorje EB, te je jasno što još trebaju napraviti za ‘jedinicu‘

31. ožujka 2021. - 13:46
Fran Čubranić, vratar Primorja EB, nije uspio zaustaviti jugovog centra Luku Lončara, koji se oslobodio čuvara, te pogodio za 8:2Tonči Vlašić

Tri dana nakon poraza od Radničkog iz Kragujevca u finalu Regionalne lige, završnog turnira koji je odigran na Savi, Jugaši su dočekali Primorje EB u predzadnjem kolu ligaškog dijela prvenstva Hrvatske, pobijedili, te ako isto tako uspješni budu za tri dana, u zadnjem kolu protiv Mornara u Splitu, njihova je i ove godine 'jedinica', najbolja pozicija u doigravanju za prvaka. Isti bodovni učinak mogu na kraju ligaškog dijela imati ili splitski Jadran, ili zagrebačka Mladost, ali i od jednih, i od drugih Jugaši su uspješniji u međusobnim ogledima.

Protiv Primorja EB, četvrtoplasiranog sastava lige, utakmici koja je počela u Gružu u podne i po, nije bilo rezultatske neizvjesnosti. Jugaši su dobili prvu četvrtinu s 5:0, svih pet pogodaka postigli su u posljednje četiri minute. Hrvoje Benić je prvi pogodio nakon 4 minute i 2 sekunde igre. Marko Žuvela je bio strijelac za 2:0, zatim Daniil Merkulov je pogađao za 3:0 i 4:0, pamtit će se šrauba, pod gredu, a Luka Lončar potpisao 5:0.

Jugova obrana je prvi put savladana nakon 9 minuta i 50 sekundi igre. Prvi je uspio Noa Burburan. Ujedno je to bio prvi pogodak u drugoj četvrtini. Bilo je zatim 7:1, 9:2, 10:3, 14:4, te konačnih 15:5.

PH, 15. kolo: Jug AO - Primorje EB u Gružu
Tonči Vlašić
Potez za pet - šrauba Daniila Merkulova završila je pod gredu gola Primorja EB
Jugov senator Paulo Obradović pred golom Primorja EB
Ivan Vukojević je krajem druge četvrtine realizirao peterac - Jug AO je tim pogotkom poveo protiv Primorja EB s 9:2

Jug AO – Primorje EB 15:5

DUBROVNIK Bazen u Gružu. Bez gledatelja. Suci: Robert Tiozzo i Branko Banovac (obojica iz Splita), delegat: Milan Grbin (Korčula).

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (9 obrana), Obert (1), Fatović (1), Lončar (2), Kržić, Garcia, Tomasović (1), Merkulov (4), Papanastasiou (2), Žuvela (1), Benić (1), Obradović (1), A. Vukojević, I. Vukojević (1). Trener: Vjeko Kobešćak.

PRIMORJE ERSTE BANKA: F. Čubranić (2 obrane), Vuković, Burburan (1), Letica (1), Brubnjak, Blažić, Vrbnjak (1), Rakovac, Augusti, Jurišić, Paparić (2), M.I.Čubranić (6 obrana), Car. Trener: Igor Hinić.

Igrač više: Jug AO 7/4, Primorje EB 10/3

Peterci: Jug AO 2/2, Primorje EB 1/0

Četvrtine: 5:0, 5:4, 2:0, 3:1.

Jugov vratar Toni Popadić je u drugoj četvrtini, pri rezultatu 6:1, obranio peterac Bojanu Caru (Primorje EB)

Ostali rezultati 15. kola, Šibenik: Solaris – Mornar BS (odgođeno), srijeda, 31. ožujka, Split: Jadran – HAVK Mladost (19.30 sati).

Poredak: Jug AO 36 bodova / 14 utakmica, 2. HAVK Mladost 33 boda / 13 utakmica, 3. Jadran Split 33 boda / 13 utakmica, 4. Primorje EB 27 bodova / 14 utakmica, 5. Mornar BS 18 bodova / 13 utakmica, 6. Solaris 18 bodova / 13 utakmica.

Raspored posljednjeg, 16. kola, subota, 3. travnja, Šibenik: Solaris – Jadran (odgođeno), Rijeka: Primorje EB – HAVK Mladost, Split: Mornar BS – Jug AO.

25. travanj 2024 09:10