VaterpoloKUP HRVATSKE |

NEUTJEŠNI JUG, DOMINIRAO JE DVANAEST UTAKMICA, NE I U TRINAESTOJ Ništa od duple krune, peterci odnijeli Kup Hrvatske, Primorje zapjevalo u Gružu

16. srpnja 2021. - 15:31

Mlađan Prvan i Nikola Curić, dugogodišnji suci, a sad delegati HVS-a, nagrađivali su igrače Primorja EB, pobjednike Kupa Hrvatske, a Jugov predsjednik Tomislav Dumančić uzeo je dvije zlatne medalje, te krenuo prvo prema Samiru Baraću, treneru riječkog sastava. Stisnuo mu ruku, te mu dodjelio medalju.

Potom je Dumančić uručio pokal Kupa Hrvatske igračima Primorja EB. Neutješni su u tom trenutku bili njegovi Jugaši, sastav koji je dominirao ove godine u dvanaest utakmica, koji se prošetao do naslova prvaka Hrvatske, te do finala Kupa Hrvatske, ali nije to isto uspio i u trinaestoj utakmici, te nije uzeo i drugi trofej. U prvenstvu Jugaši su dobili Primorje EB u polufinalu s 8:7, u Kupu Hrvatske, u srijedu u Gružu, u skupini sa 17:6.

Kakvo je to bilo finale Kupa Hrvatske u Gružu! Primorje EB je vodilo nakon 12 minuta s 3:0, Noa Burburan sjajan u kapici Primorja EB, Jugaši pak nisu realizirali četiri igrača više, njihovi pokušaji su se razbijali o riječke 'stijene', a što je išlo u okvir gola, a prošla su četiri udarca, zaustavio je Mauro Ivan Čubranić. I onda je zapuha(l)o Jug(o), najjači udar je bio sa strane Ivana Vukojevića, koji je postigao prva tri pogotka prvaka u finalu, četiri od prvih pet, a kako su pogađali još Marin Tomasović, Ivuša Burđelez i Roberto Radić, momčad Đanija Pecotića i Vjeka Kobešćaka povela je sa 7:3. Vodila je i s 8:4 na početku posljednje četvrtine, međutim, opet je Primorje EB nanizalo tri pogotka nakon čega se ukazao još jednom (i opet) Vukojević – njegov peti pogodak za 9:7, ali izjednačilo je Primorje EB – 9:9. I Burburan je na pet pogodaka. Zatim je Burđelez minutu i 49 dLuka Tomić 36 sekundi do kraja. Burđelez je u zadnjem napadu Juga opet potegao, ali je pogodio okvir gola.

Nakon toga su peterci odlučivali. Ivan Jurišić je donio prednost Jugu, on obranom udarca Kristianu Vekiću, a Vukojević pogotkom. Malo je nedostajalo da Jugov vratar zaustavi i drugi peterac riječkog sastava, obrani i Roku Vukoviću. Međutim, nije uspio nakon čega je krenulo na drugoj strani Maura Ivana Čubranića, Tomasović i Radić nisu uspjeli, s druge strane Noa Burburan precizan, precizan je i Karlo Babić, kad je pogodio Patrik Šimac moglo je početi slavlje riječkog sastava....

Vukojevića nisu mogla utješiti ni dva laskava trofeja (MVP turnira, te najbolji strijelac), Jurišić je ostao uz rub bazena, zagledan u daljinu, Radić je sjeo na skaline, pored njega je bio pokal za drugo mjesto. Tugu nisu skrivali ni drugi. Nakon što je Šimac pogodio za konačnih 14:12, Pecotić je prvo krenuo tješiti svoje igrače, a nakon toga otišao prema riječkom sastavu, te im čestitao na pobjedi. Potom su svog trenera slijedili svi Jugaši.

Barać, koji je bio isključen u četvrtoj četvrtini, nije, naravno, uspio izbjeći pobjedničko kupanje. Spustio se s tribina, te zaplivao od sreće.

Juniori Jug Adriatic osiguranja - osvojili su naslov prvaka Hrvatske, a duplu krunu su izgubili u finalu Kupa Hrvatske porazom na peterce
Tonči Vlašić
Neutješni Jugaši nakon poraza u finalu Kupa Hrvatske na peterce
Jugaš Ivan Vukojević, MVP završnog turnira Kupa Hrvatske, i najbolji strijelac, pokal mu je uručio Tomislav Dumančić, jugov predsjednik
Primorje Erste banka - pobjednik juniorskog Kupa Hrvatske
Pobjedničko kupanje juniora Primorja EB
FINALE KUPA

Jug AO – Primorje EB 12:14 nakon peteraca (10:10)

DUBROVNIK Bazen u Gružu.

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Ivan Jurišić (16 obrana), Ivuša Burđelez (2), Nikola Ljepava, Toni Mozara, Antonio Zadro, Patrik Kolak, Marin Tomasović (2), Ivan Begić, Roberto Radić (1), Hrvoje Zvono, Vlaho Pavlić, Ivan Vukojević (5), Nikša Brzica, Dominik Dumančlć. Trener: Đani Pecotić, pomoćni trener: Vjeko Kobešćak.

PRIMORJE ERSTE BANKA: Mauro Ivan Čubranić (13 obrana), Roko Vuković, Gabrijel Brburan, Patrik Šimac (3), Luka Tomić (1), Luka Babić, Niko Čubranić, Karlo Babić, Vladimir Sotošek (1), Noa Burburan (5), Viktor Tončinić, Kristian Vekić, Nikola Polonijo, Filip Jurić. Trener: Samir Barać, pomoćnici: Željko Šimac i Gregor Fabijanić.

Igrač više: Jug AO 13/5, Primorje EB 9/1

Peterci: Jug AO 2/2, Primorje EB 1/1

Četvrtine: 0:2, 3:1, 4:1, 3:6 – peterci 2:4

ZAVRŠNI DAN

Utakmica za sedmo mjesto: KPK – Solaris 12:7 (Strijelci za KPK: Petar Tedeschi 3, Marijan Duhović, Beris Peručić i Marin Čumbelić po 2, te Igor Krstulović, Vid Borovina i Franko Fabris), utakmica za peto mjesto: Zadar 1952. – HAVK Mladost 6:17, utakmica za treće mjesto: Jadran Split - Mornar BS 4:6

Utakmica za broncu: Jadran Split - Mornar BS 4:6
Minuta dogovora splitskog Jadrana - aktualni doprvak je na kraju četvrti u Kupu Hrvatske
Ivan Matijević iz Dubrovnika sudio je ogled za treće mjesto između dva splitska kluba, Jadrana i Mornara
Radost juniora Mornara - osvojili su treće mjesto u Kupu Hrvatske
NAJ, NAJ, NAJ

Ivan Vukojević (Jug AO) i Petar Čondić Kadmenović (Jadran) su podijelili naslov najboljeg strijelca - obojica po 21 pogodak. Roko Pavić (Mornar BS) je izabran za najboljeg vratara, a treneri su odlučili kako je Vukojević najbolji igrač Kupa Hrvatske.

Dubrovčanin Nikola Curić, bivši sudac, a danas supervizor HVS-a
Jugaši su od 0:3 stigli u finalu do 7:3 protiv Primorja EB, ali...
Ivan Jurišić umalo nije obranio udarac Roka Vukovića, pratili su to Jugovi izvođači peteraca - Zvono, Radić, Tomasović, Vukojević (Patrik Kolak je trebao biti peti izvođač peterca, ali nakon pogotka Šimca za 14:12 Primorja na početku pete serije, sve je bilo gotovo)...
Patrik Šimac je pogodio za konačnih 14:12,,moglo je početi slavlje Primorja EB
25. travanj 2024 04:26