RukometNOVA VELIKA POBJEDA HRVATSKIH RUKOMETAŠA

DRAMA U ŠVEDSKOJ, PALA NORVEŠKA U PRODUŽETKU Hrvatska u finalu, na korak do zlata!

24. siječnja 2020. - 21:28
U Grazu je bio jedan Euro, u Beču drugi, a u Stockholmu treći. Igra se za medalje, igra se za izravan put na Olimpijske igre u Tokio, igra se za po tri mjesta koja vode direktno na SP 2021. i EP 2022. godine. Hrvatska je na poluvrijeme otišla s dva pogotka prednosti, u nastavku je trajala velika drama koja je završena egalom te su se igrali produžeci, a u njima, tj. nakon njih, igralo se čak još 20 minuta, Hrvatska - Norveška 29:28!!!

Samo ćemo spomenuti posljednje sekunde 80. minute utakmice. Martin Šego je obranio, a Željko Musa s crte pogodio nakon čega je naš vratar još jednom obranio, i to u posljednjoj sekundi utakmice. Kapetan Domagoj Duvnjak je zaslužio naklon do poda, ali i ostali...

Hrvatska slavi. Hrvatska je u svom osmom finalu na velikim natjecanjima. Nakon dva olimpijska, tri svjetska, evo nas i u trećem europskom, jedinom u kojem nikad dosad nismo slavili. U finalu Europskog prvenstva igrat ćemo protiv Španolske ili Slovenije. Finale se igra u nedjelju, 26. siječnja. Idemo Hrvatska!!!

POLUFINALE Hrvatska - Norveška 29:28
HRVATSKA
: Šego (9), Ašanin (0+2); Marić 6, Duvnjak 8 (2), Hrstić, Stepančić 3, Horvat 4, Šarac, Karačić 2, Musa 1, Mamić, Cindrić 1, Brozović, Matanović 2, Mandić 2, Šipić.
NORVEŠKA: Bergerud (13), Christensen; Nikolaisen, Sagosen 11 (2), Øverjordet, Øverby 3, Jøndal 3, Aar, Bjørnsen 2, Gullerud, Johanessen 3, O'Sullivan 1, Tangen 4, Reinkind 1, Gulliksen, Blonz.
Sedmerci: Hrvatska 2 (1), Norveška 4 (3)
Isključenja: Hrvatska 12 minuta (Duvnjak 2, Mamić 15, 43, Cindrić 19, Hrstić 52, Sepančić 57), Norveška 8 minuta (Øverby 5, 49, Bjørnsen 27, Johanessen 46)
Igrač utakmice: Domagoj Duvnjak.