NogometTREĆA LIGA - JUG |

SLALOM KOVAČIĆA, OBRANA KRISTIĆA I EUROGOL TOPUZOVIĆA Neretvanac ljut na suca zbog poništenog pogotka, Lapad slavi četvrtu pobjedu u nizu!

7. ožujka 2020. - 15:50
Neretvanac je nakon utakmice gledao prema sucu Josipu Zecu, dok je GOŠK Dubrovnik 1919. slavio 2:0 pobjedu u županijskom ogledu u 18. kolu Treće hrvatske lige - jug u kojem je stigao do svoje četvrte pobjede u nizu. Opuzenci su pri rezultatu 0:0 zatresli mrežu domaćina, učinio je to Zvonimir Vukoja u 78. minuti. Prvi pomoćni sudac Miroslav Čalo iz Trilja nije ništa pokazao, ali je Zec podigao ruku, te poništio pogodak.

Nakon toga, u 84. minuti, Baldo Cicijelj se nije predao, spasio je loptu, dodao je Anti Kovačiću, koji je krenuo uz gol crtu prema vratima Neretvanca. Marko Sušac je napustio svoja vrata, Kovačić je tukao. Lopta je uz pomoć obrane gostiju završila u mreži. U 88. minuti sjajan udarac Anela Topuzovića. Primio je loptu na vrhu kaznenog prostora Neretvanca, tukao lijevom te naciljao gornji desni kut gola Sušca. Njegov treći pogodak u posljednje dvije utakmice, dva je postigao prošlo kolo u Zadru protiv Zadra, pobjedi 3:2, a ukupno četvrti računajući kup utakmicu protiv Konavljanina u Čilipima (3:0), koja je odigrana tri dana nakon pobjede u Stanovima.

Prije drugog pogotka domaćina Neretvanac je imao zicer, veliku priliku. Borna Proleta je bio najviši u skoku, ciljao je gornji lijevi kut gola domaćina, i naciljao ga je, ali je vratar GOŠK Dubrovnika 1919. Dalibor Kristić bio baš sjajan. Obrana za deset!

Neretvanac je bolje otvorio utakmicu, pritiskao. Prvi je tukao Ivan Bubalo. Imao je čak osam udaraca iz kuta u prvom poluvremenu. Bubalo je u 33. minuti bio opet u prilici, ali nije uspio iz blizine, kroz šumu nogu domaćin, poslati loptu u mrežu. Unatoč pritisku gostiju, više se igralo u polovici domaćina, GOŠK Dubrovnik 1919. je u prvih 45 minuta imao izglednije prilike. U 14. minuti bilježimo prvi udarac Cicijelja, koji je najveću priliku imao u 35. minuti, ali je tad sjajan bio Sušac. Napustio je svoja vrata, te spriječio pogodak. U 42. minuti Vlaho Skaramuca je poslao loptu u kazneni prostor Neretvanca, pogriješio je Dino Deak, ali Cicijelj nije iskoristio poklon.

U 50. minuti udarac Skaramuce i nova obrana Sušca. U 53. minuti novi pokušaj Cicjelja, ali pored gola. Blizu okvira gola 'projurio' je i udarac Tonija Žile iz slobodnog udarca. Zatim je pokušao Bruno Pralas. U 77. minuti velika prilika Neretvanca. Domagoj Marušić je prevario Kristića, ali je Šimun Horvat spriječio pogodak. Minutu poslije već spomenuti poništeni pogodak Neretvanca nakon čega je uslijedila još zanimljivija završnica u kojoj je domaćin s dva pogotka, te velikom obranom svog vratara, izborio sva tri boda, kojim je stigao do četvrtog mjesta.

SEMAFOR 18. kola
Subota, 7. ožujka, Biograd na Moru
: Primorac (BNM) – Zadar 0:0, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Neretvanac 2:0, Split: RNK Split – Zagora 2:1, Metković: Neretva – Urania 2:0, Sinj: Junak – Vodice 1:1, nedjelja, 8. ožujka, Ivanbegovina: Kamen – Hrvace, Blato: BŠK Zmaj – Jadran Luka Ploče, Mravince: Sloga – Uskok

POREDAK
1. Junak 35 bodova (33:24), 2. RNK Split 33 boda (38:22), 3. Hrvace (utakmica manje) 29 bodova (33:28), 4 GOŠK Dubrovnik 1919. 29 bodova (24:23),  5. Zadar 27 bodova (29:25), 6. Urania 27 bodova (28:27), 7. Jadran LP (utakmica manje) 26 bodova (26:18), 8. Sloga (utakmica manje) 24 boda (27:28), 9. Kamen (utakmica manje) 23 boda (29:27), 10. Uskok (utakmica manje) 23 boda (30:31), 11. Neretvanac 22 boda (34:37), 12. Primorac (BNM) 21 bod (24:32), 13. Zagora 20 bodova (22:18), ​14. Vodice 19 bodova (22:39), 15. BŠK Zmaj (utakmica manje) 18 bodova (25:36), 16. Neretva 11 bodova (22:31).