MARIO HEZONJA DVOZNAMENKAST U DOIGRAVANJU Lakersi dobili tri u nizu, a sad to trebaju napraviti Blazersi za prolaz u polufinale

25. kolovoza 2020. - 07:28
Mario Hezonja sa svojim Portlandom gubi 3:1 od Lakersa, koji su dobili tri utakmice u nizu nakon pobjede Portlanda u prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja na Zapadu. Portlandu su sve lađe 'potonule' na samom početku četvrte utakmice, koju su Lakersi otvorili vodstvom 15:0. LeBron James i ekipa su prvu četvrtinu dobili sa 43:25, na poluvremenu vodili s 80:51, a na početku treće s 91:53... Osim što su Lakersi došli na korak do polufinala, glavni igrač Blazersa, Damian Lillard, napustio je u trećoj četvrtini igru zbog ozljede desnog koljena.

LeBron James je odigrao još jednu odličnu utakmicu (30 koševa, 10 asistencija i 6 skokova, pogodio 10 od 12 šuteva iz igre od čega 4 trice iz pet pokušaja). Anthony Davis je ubacio 18 koševa za samo 18 minuta provedenih u igri uz po pet asistencija i skokova, Zatim, 18 koševa je postigao za Lakerse i Kyle Kuzma, koji je pogodio 5 trica.

Lillard je igrao 26 minuta (11 koševa, skoka i 4 asistencije), najboljin kod Blazersa bio je Jusuf Nurkić (20 koševa, 13 skokova, 4 asistencije) CJ McCollum je postigao 18 pogodivši 5 od 13 šuteva iz igre, šut nije išao ni Carmela Anthonyja (16 koševa, šut 6/15).

Mario Hezonja je ostvario najbolji učinak u doigravanju. Za 19 minuta je ubacio 11 koševa (prvi put dvoznamenkadst u napadu), pogodio 4 od 6 šuteva iz igre, oba za tricu, te imao 6 skokova, 2 asistencije i ukradenu loptu.

Peta utakmica četvrtfinala između Lakersa i Portlanda iza 'zatvorenih vrata u Orlandu' igra se za dva dana. Blazersi moraju dobiti tri u nizu za polufinale. Nemaju više pravo na poraz ukoliko žele ići dalje...
25. travanj 2024 07:05