KošarkaNOVA KRUNA |

DUBROVAČKA ZVONA ZVONE Mlađe kadetkinje Raguse prvakinje Hrvatske, sjajna Ella Majstorović ostvarila u finalu ‘triple double‘

4. srpnja 2021. - 16:06
Ragusa iznad svih - Ella Majstorović je i sa seniorskom ekipom osvojila naslov prvaka Hrvatske, te Kup Hrvatske, a sad i naslov prvaka s mlađim kadetkinjamaTonči Vlašić

Mlađe kadetkinje Raguse su prvakinje Hrvatske. Nakon seniorki, evo još jedne krune za dubrovački klub. Na završnom turniru za igračice do 15 godina, koje je odigrano u Đurđevcu, Ragusa je nakon uspjeha u polufinalu protiv Vodica svladala u borbi za zlato zagrebačku Trešnjevku, sa 75:69, i to zahvaljujući prije svega Elli Majstorović, reprezentativki, koja je ostvarila 'triple double': postigla 35 koševa, imala 15 skokova i 10 asistencija, te imala valorizaciju 45!

Povukle su još u finalu Petra Božan sa 16 koševa i 11 skokova, zatim Tonka Jakšić, koja je ubacila 11 koševa, te Una Majstorović s 9 koševa, 4 skoka i 2 asistencije.

Pomogle su i ostale. Naslov prvaka pod vodstvom trenerica Alme Majstorović i Cvetane Matić izborile su još Martina Lončar (3 skoka, asistencija), Iva Tokić (2 koša, 6 skokova), Danijel Đurić, Paula Lobaš (2 koša, 6 skokova, asistencija), Inda Čustović i Mia Mirović

Ragusa je dobila sve utakmice. Krenula je osvajanjem prvog mjesta u regiji jug, zatim slavila u borbi za plasman na Final four, te na kraju dobila i obje utakmice na završnom turniru.

MVP - Ella Majstorović
Tonči Vlašić

Ženski košarkaški klub Ragusa je drugi put u svojoj povijesti prvak s mlađim uzrastima. Prvi naslov je osvojila 2017. kad je bila najbolja u mini basketu u uzrastu do 11 godina. I tad je najbolja bila Ella Majstorović. Ovo je ukupno sedma medalja mlađih uzrasta dubrovačkog kluba u posljednjih nekoliko godina.