KošarkaŠPANJOLSKA |

BARCELONI DERBI NEPORAŽENIH Pala je i Baskonia, Tomić i ekipa se već mogu pripremati za polufinale!

22. lipnja 2020. - 00:23
Ante Tomić (Barcelona) protiv Anadolu Efesa u Istanbulu na startu sezone 2019./20. u Euroligi foto: Tonči Vlašić
Barcelona je sa stopostotnim učinkom na vrhu skupine 'A' nakon 3. kola turnira, koji se igra u Valenciji, a koji će odlučiti o prvaku Španjolske za 2020. godinu. Nakon što je u prva dva kola dobila Joventut s 96:92 i Unicaju 84:73, sad je bila bolja u derbiju kola, sudaru neporaženih. Dobila je Baskoniju s 81:75, te osigurala dva kola prije kraja natjecanja u skupini jednu od prve dvije pozicije, koje vode u polufinale.

Kretanje rezultata u derbiju 3. kola u 'A' skupini? U prvoj četvrtini bilo je plus 11 za Barcelonu (20:9), na početku druge u dva navrata i plus 13 (24:11 i 26:23), ali Baskonia se vratila vrlo brzo te povela s 33:32. Imala je i vodstvo 39:37, ali je prvo poluvrijeme Barcelona zaključila serijom 5:0 te s plus tri (42:39) otišla na odmor. U trećoj četvrtini Baskonia je vodila najviše s tri razlike (45:42) i imala uoči zadnje četvrtine koš viška (56:55). Barcelonina najveća prednost u trećoj četvrtini je također bila plus tri (55:52). U četvrtoj četvrtini bilo je plus pet za Baskoniju (63:58), zatim plus tri (65:62) nakon čega je Barcelona napravila seriju 5:0. Baskonia je izjednačila na 67:67. Potom 9:0 Barcelone, koja je do kraja znala sačuvati vodstvo te ostvariti pobjedu.

Ante Tomić je za 24 minute protiv Baskonije postigao 8 koševa, pogodio 4 od 8 šuteva za dva, imao 3 skoka, asistenciju i osvojenu loptu. Nikola Mirotić je po valorizaciji bio ovaj put najbolji kod Barcelone (13 koševa, 8 skokova, 2 asistencije i 3 osvojene lopte), dok je prvi strijelac sastava iz Blaugrane bio Adam Hanga sa 14 koševa. Cory Higgins i Brandon Davis su ubacili po 9. Prvi strijelac Baskonie i utakmice bio je Shavon Shields s 26 koševa (trice 6 od 9).

Za dva dana, 23. lipnja, Barcelonu čeka ogled protiv Bilbao Basketa, koji je peti s pobjedom i dva poraza (18.30 sati), a u posljednjem, 5. kolu, 25. lipnja, igra protiv Tenerifa, koje su posljednje, šeste, bez pobjede (21.30 sati). Drugo mjesto u skupini 'A' dijele Baskonija i Unicaja s po dvije pobjede i jednim porazom (suparnici su u 4. kolu), dok Joventut ima pobjedu i dfva poraza. U skupini 'B' su Zaragoza, MoraBanc Andorra, Valancia, Burgos, Gran Canaria te branitelj naslova, Real Madrid. Polufinala se igraju 28. lipnja, a finale 30. lipnja.
18. travanj 2024 21:34